Skip to content


50 lidí zaútočilo na policejní stanici (Belgie)

V Bruselu se konala nepovolená demonstrace a 50 lidí, kteří se jí účastnili, zaútočili na policejní stanici. “Byli oblečeni v černém a s maskami, ozbrojeni sekerkami a kladivy, a začali okamžitě vrhat na stanici kamení. Jeden z policistů vystoupil ze svého vozu a dostal pár ran do hlavy a zad. Je momentálně v pracovní neschopnosti. Podařilo se mu sehnat pomoc u kolegy, který byl v blízkosti.”, řekl Christian De Coninck, mluvčí bruselské policie.

Útočníci uprchli, ale policie zadržela 6 lidí. Jeden z nich, nezletilý, byl propuštěn na příkaz státního zástupce v Namuru. “Jsou obviněni ze spiknutí, protože se jednalo o koordinovanou skupinu a také z úmyslného těžkého ublížení na zdraví, jednali totiž promyšleně a cíleně. Bylo způsobeno mnoho škod na majetku a vozidla byla nenávratně poškozena.”, oznámil náměstek státního zástupce.

Zadržení čelí až desetiletým trestům. Stanice byla dost poničena – 66 zásahů v oknech a zničená auta. Dále byli zraněni dva policajti.

Ještě předtím policie zadržela na nepovolené demonstraci, svolané proti deportaci imigrantů, 130 lidí. Bylo mezi nimi 17 mladistvých, kteří pak byli propuštěni.

http://sysiphus-angrynewsfromaroundtheworld.blogspot.com/2010/10/brussels-50-people-attack-police.html

Posted in A-info.

Tagged with , , .