Skip to content


Přestřelka v Athénách

Pozor, vše co víme o událostech z minulé středy, které se odehrály na předměstí Athén zvaném Pefki, pochází z tisku a policejních zpráv. Z těchto podkladů čerpáme následující report o události.

Ve středu 18. května, kolem 19. hodiny někdo zavolal na policii a nahlásil přítomnost dvou podezřele vypadajících osob v Pefki (klidné buržoázní předměstí v severní části Athén). Následně dorazilo policejní hlídkové vozidlo, aby provedlo kontrolu a podle policie jako první zahájili palbu “pachatelé”, kteří byli na motorce. Oba fízlové a jeden z podezřelých byli zraněni, zatímco druhý podezřelý sebral policejním prasatům auto a zmizel. Auto bylo později nalezeno opuštěné v jiné čtvrti a druhý podezřelý je stále volný.

Zraněný a zatčený soudruh podstoupil operaci kvůli četným zraněním nohou od kulek. Představil se příjmením Stergiou, ale fízlové mu nevěřili a zveřejnili jeho fotku (neobratně upravenou ve photoshopu, pravděpodobně aby se zakryly rány), společně se žádostí o informace. Druhý den se objevili rodiče mladíka a identifikovali jej jako Theofilose Mavropoulose (21 let), studenta environmentálních věd na univerzitě v Mytilene na ostrově Lesvos. Rodiče vypovědeli, že o synovi už asi rok neslyšeli a neví kde žil a že před několika měsíci odešel ze studií. Podle fízlů byl Mavropoulos ten, kdo po nich střílel. Dům jeho rodičů byl prohledán a prohlídky proběhly i v Mytilene, kde vyšetřování pokračuje.

Tisk okamžitě začal hrát na kartu terorismu, kvůli skutečnosti, že banky byly ve středu večer zavřeny, což vylučuje možnost loupeže. Neonacistická strana Chrysi Avgi (Zlatý úsvit) také vydala prohlášení, jelikož jejich odporný fašistický vůdce Nikos Michaloliakos žije v oblasti a často prochází křižovatkou, kde se přestřelka odehrála. Smíchali megalomanii a stavění se do role oběti, jak je typické pro správné vlastence a prohlásili, že Michaloliakos měl být cílem hypotetického atentátu.

Kromě motorky a dodávky (oboje bylo ukradeno v oblasti Kypseli v předchozích týdnech), se na místě našla ještě pistole značky Glock, prázdný kanistr a batoh obsahující náboje a několik šroubováků.

Fízlové následně prohlásili, že Mavropoulosovi otisky byly nalezeny během nedávných prohlídek ve dvou domech, které sloužily organizaci Konspirace ohnivých buněk – jeden ve Volos (vztahující se k pěti soudruhům zatčeným 14. března), a druhý v Athénách v oblasti Kallithea (zřejmě pronajatému Christosem Tsakalosem). Až dosud fízlové netušili, komu otisky patří.

http://thisisourjob.wordpress.com/2011/05/21/anarchist-comrade-wounded-and-arrested-after-shootout-with-pigs-in-athens/

Posted in A-info, Info.

Tagged with , , , , , .