Skip to content


Kruté rozsudky pro Konspiraci ohnivých buněk

Dnes 19.7.2011 byly oznámené verdikty soudu v případu “Halandri” s “Konspirací ohnivých buněk”. Výsledek je krutý. Tříčlenný soud uložil rozsudky dokonce delší než byly požadovány žalobcem.

Haris Hatzimichelakis, Panayiotis Argyrou: Vinný členstvím v teroristické organizaci, výrobou výbušnin, vlastnictvím výbušnin, způsobením exploze Ministerstva Makedonie, sídla bývalého náměstka ministra vnitra Panayiotis Hinofotise, a sídla ministrů PASOKu Louka Katselise a Gerasimos Arsenise. Odsouzený na 25 let vězení z celkové kombinace rozsudků na 77 let.

Giorgos Karagiannidis: Vinný výrobou výbušnin, vlastnictvím výbušnin, spoluúčastí na způsobení exploze v sídle ministrů PASOKu Louka Katselise a Gerasimos Arsenise. Odsouzený na 20 let vězení z celkové kombinace rozsudků na 32 let.

Panayiotis Masouras: Vinný výrobou výbušnin, vlastnictvím výbušnin, spoluúčastí na způsobení exploze v sídle ministrů PASOKu Louka Katselise and Gerasimos Arsenise. Odsouzený na 11,5 let vězení z celkové kominace rozsudků na 19 let. Podal žádost o podmínku.

Alexandros Mitrousias: Vinný výrobou výbušnin, vlastnictvím výbušnin, spoluúčastí na způsobení exploze v sídle ministrů PASOKu Louka Katselise a Gerasimos Arsenise. Odsouzený na 11 let vězení z celkové kombinace rozsudků na 19 let. Vybral si nepodávat žádost o podmínku.

Konstantina Karakatsani: Vinná výrobou výbušnin, vlastnictvím výbušnin, spoluúčastí na způsobení exploze v sídle ministrů PASOKu Louka Katselise and Gerasimos Arsenise. Odsouzená na 11 let vězení z celkové kombinace rozsudků na 19 let. Podala žádost o podmínku.

Manolis Yiospas: Vinný třemi proviněními včetně loupeže a podvodu. Odsouzený k 2 rokům a 9 měsícům vězení.

Nikos Vogiatzakis, Errikos Rallis: Zproštěný všech obvinění díky nedostatku důkazu.

Přátelé a příbuzní obviněných, stejně jako jejich obhájci, byli omráčeni krutostí rozsudků, zvláště potom co soud shledal, že většina obviněných byla zapojena do činnosti “Konspirace ohnivých buněk” pouze několik měsíců.

http://thisisourjob.wordpress.com/2011/07/19/first-fire-cells-conspiracy-trial-ends-with-severe-sentences/

 

Posted in A-info, Anarchist black cross.

Tagged with , .