Skip to content


Ulice zasypána solidárními letáky (Seattle)

Ve středu 20. července jsme pověsili transparent s textem  “solidaritu věznům držícím hladovku (a) zničit všechna vězení” (org. “SOLIDARITY WITH CALI PRISONER HUNGER STRIKE (A) DESTROY ALL PRISONS”). Byl vyvěšen v šestém patře nadzemní garáže v centru obchodní čtvrti v Seattlu. Odtud jsme také vyhodili do vduchu tisíce letáků. Letáky pršely dolů na spousty lidí čekajících na autubus, obědvajících, nakupujících nebo prostě kolemjdoucích. Na křižovatce pod transparentem jsme zapálili dýmovnici, která udělala obrovský oranžový kouř. Později jsme viděli jak mnoho z lidí tyto letáky čte a baví se o nich.

Tato akce byla projevem solidarity s hladovkou, kterou drží vězni v Pelican Bay (kalifornská státní věznice). V této době se již hladovka rozšířila do dalších vězení v Kalifornii. Tisíce protestujících trpí hladem už přes 20 dní, někteří již ztratili na váze přes 10 kg a trpí selháváním orgánů, ztrátou vědomí či těžkou dehydratací.

Akce byla provedena schválně na jednom z nehlídanějších míst v Seattlu. Je to také jedno z mála veřejných míst, kde se může shromáždit více lidí. V běžném dni tu fízlové pěšky či na kole zavírají mnoho lidí pro potulku, veřejné opilectví či pití alkoholu, kouření trávy, nebo další důvody, které si vymyslí. Když nedělají tohle, dělají píče pro turisty, fotí se s nimi, dělají jako že je zadrželi a posadí je dozadu do starého policejního auta, a předvádějí se na seroucích koních. Navzdory této vydatné policejní přitomnosti, byla akce naprosto úspěšná.

SOLIDARITU S VĚZNI DRŽÍCÍMI HLADOVKU A S VĚZNI KDEKOLIV !

SMĚREM KE ZNIČENÍ VŠECH VĚZENÍ !

ABSOLUTNÍ SVOBODU !

– anarchisté

http://actforfreedomnow.wordpress.com/2011/07/21/usa-seattle-disruption-and-banner-drop-for-pelican-bay-hunger-strikers/

další odkaz k protestům:

http://prisonerhungerstrikesolidarity.wordpress.com/

 

Posted in A-info, Anarchist black cross.

Tagged with , , , , , .