Skip to content


Soud s řeckými revolucionáři

Mimořádné policejní manévry dopravázely další pokračování soudu se Simosem Seisidisem a Arisem Sirindisem. Obžalovaní, advokáti, soudci i novináři byli doslova obklíčeni maskovanými fízly s utomatickými zbraněmi.

U soudu vypovídal fízl Bokos, který střelil obžalovaného anarchistu Simose Seisidise do nohy (prý v sebeobraně). Právě z pokusu o vraždu tohot fízla je Simos obviněn. Podle Bokosova tvrzení byl k němu Simos otočený čelem a mířil na něj zbraní. Jemu se ale povedlo rychle vytáhnout svou pistoli, Simose střelou do nohy zneškodnit a při tom skočit do úkrytu za zaparkované auto. Jak je možné, že střela trefila Simose do nohy zezadu, když byl k Bokosovi otočen čelem, však tento zázračně rychlý pistolník vysvětlit nedokázal. Na otázku, jak je možné, že na věcech “zabavených” Simosovi, nebyly ani jeho otisky, ani žádné genetické stopy, fízl odpověděl, že jsou zřejmě z materiálu, na kterém otisky a genetické stopy nezůstávají.

Zajímavý rozpor se objevil i ve výpovědi dalšího svědka obžaloby, Bokosova spolujezdce z policejního auta Stefose. Ten po incidentu uvedl, že byl Bokos při střelbě ukryt za autem, teď ale u soudu tvrdil, že se tam ukryl až po výstřelu, kterým zmrzačil Simose.

Výpověď obou ale popírá svědectví dalšího fízla jménem Karabekos. Podle jeho výpovědi Bokos střelil Simose chladnokrevně zezadu a sám byl při tom v bezpečí, ukryt za zaparkovaným autem.

Rozpory ve výpovědích jednotlivých svědků se projevily i v otázce zatčení druhého obviněného Arise Sirindise.

Detailnější popis soudního přelíčení v angličtině najdete zde:

https://actforfreedomnow.wordpress.com/2011/09/30/simos-seisidis-and-aris-sirinidis-trial-update-greece/

Posted in A-info, Anarchist black cross.

Tagged with , , , .