Skip to content


Pokus o útěk z věznice Korydallos (Atény)

12. prosince 2011 krátce po 18. hodině se pokusila skupina 4 nebo 5 vězňů o útěk z věznice Korydallos. Známé informace pocházejí zatím pouze z oficiálních médií. Utéci se pokusili Panagiotis Vlastos (tiskem označen jako “jeden z nejvíce nebezpečných kriminálníků v zemi”, uvězněn v roce 1998 po přestřelce s fízlama, obviněný z mnoha loupeží, vražd, únosu) a členové CCF: bratři Mihalisové, Giorgos Nikolopoulos, Christos Tsakalos and Giorgos Polydoros (některá média uvádi i Theofilose Mavropoulose). Při útěku zajali 3 fízli. Ve stejném čase bylo v návštěvní místnosti 25 členů rodin vězňů, včetně anarchistických. Vzhledem k obklíčení věznice policejními jednotkami byli útečenci i návštěvníci zavřeni v návštěvní místnosti. Přesto však média informovala, že se návštěvníci stali rukojmími. Někteří vězni se pokusili spojit s okolním světem pomocí telefónů. Jejich výpovědi ohledně podmínek ve věznici však byli zkresleny médii.
Po 23.20 vězni uvolnili zajaté fízly a odevzdali své zbraně. Členové rodin byli po opuštění věznice převezeni na policejní velitelství v Piraeu, kde je předvědčovali aby byli zaprotokolovány jejich stížnosti na vězně. Oni ale odmítli.

Christos Tsakalos řekl:”Dnes jsme se o něco pokusili. Zajistit si naši svobodu a pokračování v boji. Prohráli jsme bitvu, ale ne válku. Budeme pokračovat k vítěznému konci. Jsme organizací bojující za ideály svobodného života bez autorit.”

http://sysiphus-angrynewsfromaroundtheworld.blogspot.com/2011/12/athens-greece-escape-attempt-from.html

Posted in A-info, Anarchist black cross.

Tagged with , , .