Skip to content


Italská policie zadržela dopisy s kulkou

pozor: zdrojem informací jsou oficiální média

16.12.2011
Italská policie zadržela desítku výhrůžných dopisů s kulkami, které byly adresovány premiérovi Mariu Montimu, jeho předchůdci Silviu Berlusconimu, šéfovi největší levicové strany Pieru Luigimu Bersanimu a několika šéfredaktorům novin.

Odesílatelem dopisů je Hnutí ozbrojených proletářů. Organizace požaduje zrušení protikrizového plánu nové vlády, který zvýší daně a sníží příjmy.

“Zaplatíte za to. Udeříme na vás a bude to boj na život a na smrt. Budete za tato opatření cedit krev. Nebudete mít klidný spánek. Olova je dost a díky arabským přátelům nám nechybějí ani výbušniny,” uvádí se v textu.

Před čtyřmi dny byly podobné dopisy zaslány italské ministryni spravedlnosti Paole Severinové a římskému starostovi Giannimu Alemannovi. I v tomto případě policie dopisy zadržela dřív, než dorazily k adresátům.

Korespondenci významných státních úředníků sleduje speciální policejní tým od chvíle, co před několika dny dopisová bomba poslaná italskými anarchisty zranila šéfa daňového úřadu: přišel o kus prstu a zranění utrpěl i na očích. Podobná zásilka byla poslána také šéfovi Deutsche Bank, ta ale byla zadržena.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/italska-policie-zadrzela-dopisy-s-kulkou-pro-montiho_220332.html

Posted in Info.

Tagged with , , , .