Skip to content


Žhářské útoky jako projev solidarity se Stellou (Řecko)

Ve čtvrtek 23.2 za rozbřesku, jsme zaútočili na různé cíle v pěti různých částech Athén:

– bankomat Řecké národní banky v Thymarakia
– bankomat banky Marfin v Palaio Faliro
– vůz novin Volná neděle, které vlastní Giorgos Kyrtsos, v Ilioupoli
– 4 bankomaty v Ano Petralona (2 Národní banky, 1 banky Piraeus, 1 banky Millennium)
– pobočku Ministerstva kultury v Exarchii

Věnujeme tyto útoky anarchistické soudružce Stelle Antoniou, která je vězněna v ženské věznic Koridallos od 4. prosince 2010. Původně byla obviněna z účasti v neznámé teroristické organizaci, za krátko se obvinění změnilo na členství v Konspiraci ohnivých buněk, dle podivných scénářů protiteroristické policejní jednotky. Pravda je ale taková, že je Stella obviněna kvůli svému trvalému bojovnému postoji vůči státu a kapitálu. Tento postoj si udržela dodnes, i uvnitř zdí vězení, kde se aktivně účastní boje vězňů.

Stella má chronické zdravotní problémy a nezbytně potřebuje okamžité propuštění a pravidelný dohled lékaře, což rozhodně není možné v tom, co se eufemisticky nazývá vězeňskou nemocnicí.

Opakované zamítání žádostí o její propuštění autoritami ukazuje pomstychtivost státu, kterou chová proti těm, kdo stále bojují, kdo nesklonili hlavy a odmítají přijmout útisk a mizérii, uvalenou na nás mocnými.

V těchto časech, kdy je třídní nerovnost jasně viditelná a postihuje stále více společenských vrstev, potřebujeme třídní solidaritu s bojujícími. Sociální revoluce je jediná cesta k osvobození našich životů.

Posíláme své militantní pozdravy anarchistce Stelle Antoniou a požadujeme její okamžité propuštění.

SOLIDARITU S ALEXANDROSEM MITROUSSIASEM, KOSTASEM SAKKASEM A GIORGOSEM KARAGIANNIDISEM, KTEŘÍ JSOU STÍHANÍ VE STEJNÉ KAUZE

http://actforfree.nostate.net/?p=8059#more-8059

Posted in Info.

Tagged with , , , , .