Skip to content


Egyptské anarchistické hnutí povstalo provázeno ohněm a bojem

Black block pochodoval 24.1.2013, připraven na konfrontaci s bezpečnostními složkami poblíž náměstí Tahrir, na druhé výročí revoluce.
Anarchisté byli přítomni v Egyptě před, během a po revoluci, nicméně prozatím není anarchistiscké hnutí masové. Ultras egyptských fotbalových klubů jsou po několik let spojeny anarchistickou myšlenkou a akcí.


Minulou noc, anarchismus opustil graffiti na zdech, malé rozmluvy, online fóra, a probudil se k životu v Cairo, chápající sám sebe jako novou sílu v pokračující sociální revoluci započaté dva roky nazpět s mnoha ohnivými bombami proti kancelářím Muslimského bratrstva. Později vláda shodila facebookové stránky “Black Blocairo” a “Egyptian Black Bloc”, ale byly brzy obnoveny.

Dnes se poprvé Black Block stal masovým protestem na náměstí Tahrir, a krátce poté, ohnivé bomby dopadly na Shura Council (egyptský parlament), bořily se zdi bránící protestům, a dohromady s dalšími se bojovalo proti ochraným silám.

To je jen přípravou na “další stupeň” protestu v Egyptě.

Anarchismus s posledních měsících roste napříč Egyptem. Masívní nedůvěra mezi mladými ke všem politickým stranám, ostrá kritika na roli náboženství uvnitř vlády, inspirace anarchistického odporu napříč celým světem (velkou měrou revoltou v Řecku) tomu napomáhá.

Stanovisko Black Blocairo na shození jejich webových stránek:
Včera poté co jsme dokončili naši věc, setkali jsme se s některými revolučními živly a rozhodli se spojit dohromady pro další útoky:
1) Založení požáru v Ikhwan online kanceláři (Muslimské bratrstvo)
2) Založení požáru v Ikhwan kanceláři na ulici Al – Manial v Cairu

A vyhlašujeme naši revoluci dnešním dnem v Al-Tahrir dokud nebude Egyptu a jeho lidem návracena jejich práva!
Život, Svobodu a sociální revoluci!
Black Blocairo, The Hooligans

http://325.nostate.net/?p=6946

 

Posted in A-info.

Tagged with , .