Skip to content


Anarchisté Dimitris Politis a Yannis Michailidis uvězněni (Řecko)

Soudruzi Dimitris Politis a Yannis Michailidis a další dvě osoby byli zatčeni. Zatykače byly vydané kvůli údajné účasti v anarchistické revoluční organizaci CCF.

Všichni byli zatčeni 1.2.2013 a nyní se policie snaží spojit je s dvěma bankovními loupežemi na severu Řecka.

Všichni čtyři rukojmí byla neuvěřitelně zbita policií.
Zde na videu je vidět příjezd k soudu. Je slyšet zvolání soudruhů:
Dlouhý život anarchii. Fízlové, soudci, politici, nemáte důvod klidně spát. Prohráli jsme bitvu, ale ne válku! Nasrat!

Sílu kamarádům uneseným Státem!

Další ze čtyřech zatčených je 23 letý anarchista Andreas-Dimitris Bourzoukos. Po té co jsme kontaktovali jeho rodiče, chceme vás informovat:

Rodiče mohli své děti navštívit až 3. února na 15 minut. Andreas byl celou dobu připoután k židli. Jak jim řekl, po celou dobu zaržení byl spoután s rukama za zády. Dali mu kuklu a donutili ho klečet a mlátili ho čtyři hodiny. Stalo se to aniž by jakkoliv odporoval. Také ho uráželi a vyhrožovali mu. Důsledky mučení jsou krev v moči, závrať, bolesti hlavy, otoky po celé tváři včetně obou očí, modřiny a tečkovité krvácení všude.

Jeho rodiče řekli, že nemohli poznat jeho tvář a jeho hlas v důsledku pochroumané čelisti. Za poslední tři dny pil jen vodu z láhve, dokuď mu rodiče nedonesli balené jídlo a džus.

Tyto údaje nejsou zveřejňovány, aby se zadržení stali mučedníky, ale aby bylo zveřejněno mučení a legální násilí státního aparátu.

Navzdory všemu je Anreas silný, jeho důstojnost a morálka nebyly otřeseny.

Sílu zadrženým.

http://actforfree.nostate.net/?p=13224#more-13224

Posted in A-info.

Tagged with , , .