Skip to content


Žhářský útok na prodejnu firmy DD Technik s.r.o

přes kontakní formulář:

Komuniké: žhářský útok na prodejnu firmy DD Technik s.r.o

Přelezli jsme plot, mezi kterým nás chtějí udržet strážci kapitalismu. Nakopali jsme zadky fízlům, které nahnali do našich hlav. Obrnili jsme se odhodláním, abychom podpořili společný boj Sítě revolučních buněk. Na sobotu 24. 5. 2014 jsme naplánovali do Poděbradské ulice v Praze nečekanou návštěvu u dveří firmy DD Technik s.r.o., která bohatne z prodeje kamer a jiných nástrojů šmírování. Při zastávce u dveří nepřátel svobody, byl na jejich prahu zanechán ohnivý vzkaz. Plameny, kouř a popel promluvili jasnou řečí: Ti, které si chcete podrobit a kontrolovat, nyní vzdorují a nenechají vás v klidu spát.

Tisíce kamer sleduje naše kroky. Neskrývaný dohled nás má přinutit šlapat, jak kapitalisté a autority velí. Videozáznamy jsou vyhodnocovány a slouží k dopadení těch, co se nechtějí podřídit. Za takových podmínek mnozí uvěřili, že kamerový systém udělal odpor proti útlaku neuskutečnitelným. Boříme tento mýtus! Lze klást odpor a to dokonce i přímo v centru měst, kde hejna kamer sledují náš pohyb. S ohledem na polohu zvoleného terče, byl nyní útok pečlivě naplánován, aby poškodil jen vnější část objektu. Záměrem nebylo dosáhnout maximální materiální škody na území nepřítele. Šlo o to ukázat, že odpor je na takovém území uskutečnitelný. Povedlo se!

Žhářský útok proběhl záměrně v den voleb do Evropského parlamentu. V období, kdy se dělnická třída nechává ukolébávat pohádkou o svobodě zaručené parlamentní demokracií. Přímou akcí chceme připomenout, že proletariát za svobodu musí bojovat jinde než u volebních uren a jinak než volbou politiků do parlamentu. Nemyslíme si, že sám o sobě tento drobný akt vzdoru probudí spící masy. Ať se stane alespoň malým povzbuzením pro ty, co již nespí, ale zatím se neodhodlali k boji.

Při čtení komuniké SRB z 1. máje 2014, nám v paměti uvízla velmi důležitá myšlenka. Ta, že síla odporu spočívá v jeho nekontrolovatelnosti.

Nechť se tedy boj Revolučních buněk nekontrolovatelně rozšiřuje, podobně, jako olejová skvrna rozpíjející se na vodní hladině.

SÍŤ REVOLUČNÍCH BUNĚK / 24. 5. 2014

Posted in A-info, Komuniké.

Tagged with , , , , .