Skip to content


Nelítostný kamarád Christodoulos Xiros byl chycen policií (Řecko)

Christodoulos Xiros

Dle zpráv z oficiálních medií, byl zadržen Christodoulos Xiros, člen Revoluční Organizace – 17. listopad, byl chycený policií 3. ledna po obklíčení domu, kde bydlel v Anavyssos, blízko Atén. V jeho úkrytu se nalézaly četné zbraně: Kalashnikovi, pistole, RPG s třemi raketami, mnoho kil výbušnin, a prasata také uvedli, že byly nalezeny rozsáhlé poznámky k plánu útoku na vězení Korydallos v Aténách a záchranu uvězněných kamarádů.

Xiros byl odsouzen na 6x doživotí plus 25 let vězení, pro jeho působení v Revoluční Organizaci – 17 listopad, která eliminovala 23 cílů, zahrnující řecké politiky, businessmany a Britské, Americké a Turecké členy špionážních a armádních služeb, a to od roku 1975 do 2000. 17 listopad – byla jednou z nejdéle fungujících a úspěšných protikapitalistických skupin v historii.

Xiros zůstal nelítostný a odmítl spolupracovat, deklarujíce žalobci:

já nemluvím s detektivy Troiky ” (Troika – Mezinárodní měnový fond – Evropská centrální banka – Evropská komise)

Naše země je pod cizí okupací Troiky a (německé ministrině Angely) Merkelové a já myslím, že je má povinnost vůči tomu vzdorovat. Tyto mechanismy podporující okupační sily a jejich místní kolaboranti, nemají žádnou autoritu aby se mě na cokoliv ptali. Místo toho, jako součást tohoto mechanismu, jste to vy, kdo by se měl omluvit lidem a historii.

Není žádná spolupráce s mechanismy, které slouží okupaci a vládě. Revoluce bude pokračovat navzdory překážce, které čelím, protože je to sociální potřeba.”  C. Xiros

MEZINÁRODNÍ REVOLUČNÍ SOLIDARITU

 

http://325.nostate.net/?p=13954

Posted in Info.

Tagged with , .