Skip to content


Hladovka CCF byla vítězná

ccf
Dnes je den, kdy trhlina ve zdech uvězněného světa kolem nás se otevřela. Po 32 dnech hladovky, matka Christose Tsakalose a Gerasimose Tsakalose a Gerasimova přítelkyně brzy projdou východem vězení, znovu volné…

32 dní hladovky, s osmi kamarády CCF hospitalizovanými, balancujíce mezi životem a smrtí. Mihalis byl posledních pár dní v ICU, váha Olgy klesla na 40 kg, Panagiotis měl již oslabené zdraví z předchozích operací hlavy, George P. má problémy se srdcem, tlukot dosahuje 30 úderů a všichni z nich dle lékařských měření ztratili 15-20% počáteční tělesné hmotnosti.

32 dní, hladovka se stala každodenní pomalé mučení smrti, proto abychom neuzavřeli příměří s absolutní smrtí emocionálního vydírání. Zákeřné vydírání, které na nás chtěla autorita uvalit únosem a držením našich příbuzných jako rukojmích ve vězení. 32 dní hladovky, každý slábnoucí úder našeho srdce nám připomínal náš slib, který jsme provedli společně, když jsme se setkali naposled, “Pojďme, dokud nenastane svoboda…”.

Po 32 dnech hladovky, stín represe zbledl, zdi zajetí se snížily a vězení obdrželo porážku.

Toto vítězství je nejen výsledek hladovky CCF. Je to vítězství celého světa solidarity s jeho žhářskými útoky, okupacemi, sabotážemi, pochody, shromážděními, neočekávanými zasahy, to vše rozbilo sociální smír, proměnilo města na pole vzbouřeneckých momentů a obsazené budovy na živoucí laboratoře podvratných situací. V každodenním životě, kde touha po svobodě byla odložena na neurčito, život zaplavený malými a velkými gesty osvobození, s ohni, se slogany a jiskřícíma očima pod  kapucemi.

Jsme zaplaveni mnoha myšlenkami, které by chtěly naplnit slova odpovídajících významů. Ale právě teď, není ani den pro oslavu, ani na sčítání vítězství. Dnes končíme hladovku, jež zanechala zbité strašáky autority, která chtěla naše příbuzné vsadit do vězení, ALE zároveň hladovka zbývajících politických vězňů, za všechny žádosti, které byly stanoveny, stále pokračuje. Následující dny jsou kritické, jak pro jejich zdraví, tak pro celkový vklad anarchistického boje. Proto, není čas ani na relaxaci ani na vítěznou oslavu. Kostky jsou vrženy… My, jako CCF, zůstáváme na opevnění a připravujeme náš protiútok, podporujíce boj vedený uvnitř i vně vězení.

Autorita a její strašáci by měli vědět, že každý úder soudu, každé vězení, každý moment útisku, každá propaganda lži, každý stín buržoázní morálky bude vrácen zpět svým štváčům a majitelům, s mnohonásobně větší silou a vášnivostí. Se silou a vášnivostí sabotáže, ohně, exploze, popravy… Ve válce odpovídáme válkou. Náš čas zaútočit jako první…

SÍLU A SOLIDARITU s anarchistickým kamarádem Nikosem Maziotisem, členem Revolučního boje a Sítě bojujících vězňů

VÍTĚZSTVÍ V BOJI HLADOVKÁŘŮ

VŠECHNO POKRAČUJE…

Konspirace ohnivých buněk – FAI/IRF, buňka uvězněných členů

4.4.2015

 

https://interarma.info/2015/04/04/ellada-niki-tis-apergias-peinas-tis-spf/?lang=en

Posted in A-info, Anarchist black cross, Komuniké.

Tagged with , , , .