Skip to content


Žhářský útok proti místním pobočkám SY.RIZ.A. (Řecko, 08/04/2015)

syriza_attack_greece

Dnes jsou anarchističtí hladovkáři ve 38 dni hladovky. Pokračující zápas si bere za cíl všechny protivzbouřenecké zákony, které představují legální brnění a trestný arzenál demokratického režimu. A boj, který se týká nejen uvězněných kamarádů, ale také anarchistů vně vězení, kteří bojují denně všemi prostředky proti nepříteli, tak jak jsou další na seznamu represivního programu.

Nová vládní koalice se stranou SY.RIZ.A. ve svém centru, postupuje po tradiční represivní cestě sociální demokracie, která provedla systémové přizpůsobení a udělala represi vědou. Vedle cílené policie a legální represe tu máme široké divadlo akademiků, umělců, levicových novinářů a dalších klaunů, kteří systematicky pomlouvají, křiví a degradují boj a jeho osoby. Zároveň, tato nová kasta odporných voličů dříve PASOKu a nyní SY.RIZ.A. , která se hnala jako ovce volit jejich nového spasitele rozmazaného v jeho levičáckém zrcadle, se účastní jako pátá kolona v této pomlouvačné kampani.
Na rozdíl od více neomalených pravicových systémových manažerů, levá vláda má androthei v jádru malicherné politiky a  je obeznámena s touto hrou. Tak, zatímco legrační Panousis (který má pravděpodobně ještě zášť k anarchistům kvůli “péči”, kterou dostal od nějakých kamarádů před několika lety) dělá veliká, armádní tisková oznámení, část stranického aparátu (mladí, hnutí za občanská práva, atd.) převzala roli vnitřní opozice a údržby vlády spojující se do odporného hnutí, které vyjadřují poctu svými hlasy.

Tento boj, jako ten během stávky kamaráda Nikose Romanose, byla vynikající příležitostí k tomu, aby otestovala pružnost a povahu anarchistů v Řecku, na několika úrovních. Nehledě na obvyklé imaginární pojmy jako “kontra-informace”, shodně s těmi, kteří dva měsíce předtím zvolili vládu SY.RIZ.A. a pravicovou lůzou, která byla stočila ke stranám jako Nová Republika, AN.EL. a Zlatý Úsvit, by náhle podporovali anarchisty a zvláště v záležitosti, která se jich vůbec netýká (v této stávce není ani polovina sociálních požadavků, jen paralelní výhody pro různé kategorie kriminálních vězňů); okupace, které buď skončily v marnosti a problematicky nebo zkusily otočit boj irelevantním směrem (je to ironie života, že během doby, kdy toto otočení k “třídnímu boji” počalo, v Chalkidiki, kovodělníci v zájmu *Bobolase mlátili lidi, kteří vzdorovali dolům) a aktivismus zamýšlený jen pro upozornění médií; napříč zemí byly také významné vlny násilných činů a agresivních intervencí.

Jediný jazyk, kterému nepřítel rozumí, je totální a mnohotvarý útok, se slovy a akcemi, proti němu. To je jazyk dekonstrukce jeho ideologického arzenálu a útoku proti jeho infrastruktuře. Jsou to texty, letáky, banery a plakáty, přetékající nenávistí. Jsou to poškozená vozidla a budovy, zapálení policajti, vyděšení soudci a žalobci a roztrhané ulice ve středu rozkládajících se metropolí.

Takže, za svítání ve středu 08/04, jsme umístili žhářské zařízení ve vstupu do místních mládežnických kanceláří SY.RIZ.A. v Kessariani, několik bloků od místní policejní stanice.

Nechť SY.RIZ.A., se svými politiky, se svým hnutím pijavic a svými spícími voliči vědí, že mužný postoj vítěze rychle splaskne, zvláště když je vítězství dosažené na hřišti, na kterém nikdo nehraje ani nikdy nebude. Pro nás, není žádná posvátná levicová maska a historická vlastní cena, která tě ochraňuje. A když ne nic jiného, my si vždy budeme pamatovat, že vy jste vláda, kvůli které jeden z našich kamarádů téměř zemřel. Měli byste si přát aby opustil nemocnici silný a pevný.

Zdravíme kamarády FAI v Řecku i v cizině, kteří se aktivně účastní zápasu a také zbytek anonymních nebo eponymních spiklenců, kteří přešli do útoku kterýmkoliv způsobem, jaký si vybrali. Doufejme, tato hybná síla bude pokračovat v tomto boji a v mnoha dalších, které přijdou.

Přejeme si rychlé zotavení pro bratry z CCF a Angeliki Spyropoulou a sílu anarchistickým věznům, kteří jsou ještě stále v hladovce. Vy nejste sami.

Válka pokračuje

Neformální Anarchistická Federace (FAI) – buňka Solidarity a Pomsty

PS1: Jak my jsme byli informovaní z mainstreamu, slíbený transfer policejních jednotek, které sloužily jako bezpečnostní podklady pro vysokoprofilové cíle postupují rychle, a pozvolna, jsou všichni shromážděni kolem domova ministerského předsedy. Za nás mu přejem to nejlepší. Víc prázdných ulic pro nás.

PS2: Naše vřelá blahopřání anarchistům, kteří volili stranu SY.RIZ.A., doufáme, že budou mít dostatek důstojnosti, aby se zdrželi solidárního hnutí pro hladovkáře.

*Poznámka překladatele do angličtiny: Bobolas je jedním z nejmocnějších kapitalistů v Řecku a příjemce z vykořisťování drancování země skrze dolování v té oblasti.

 

https://interarma.info/2015/04/09/ellada-ebristiki-epithesi-se-topiki-organosi-syriza/?lang=en

 

Posted in A-info, Komuniké.

Tagged with , .