Skip to content


Komuniké SRB: Policejní auto zapáleno v solidaritě s Alešem Kočím

MAV5c56c5_DSC00782-1024x576

Ve středu 1. července 2015 došlo v Praze k požáru policejního auta. Stalo se tak na okraji parku kousek od stanice metra Srašnická. V rámci svého boje na auto zaútočila buňka SRB a vyslala tím ohnivý pozdrav Alešovi Kočímu. Tento anarchista se ve víru třídní války dostal do rukou nepřítele. Dne 28. 4. 2015 byl policií zadržen během “operace Fénix” a následně obviněn z nedovoleného ozbrojování. Stal se zajatcem státu a nyní sedí ve vazbě.

Instituce státu mají ohromný arzenál zbraní a vytvořily si monopol na jejich užití. Neustále je používají aby udržely v pohybu kapitalistickou konstrukci – síť vztahů vykořisťování a útlaku. Anarchisté zbrojní monopol státu neakceptují. Svou praxí konfrontují hodnoty, které stát nasilím hájí a reprodukuje. Proti násilí státu anarchisté staví povstalecké násilí.

Aleš Kočí je anarchista, který se ozbrojil a narušil tím státní monopol na zbrojení. SRB podporuje takový postoj. Aleš je teď sice v rukou nepřítele a jeho možnosti boje jsou hodně omezené. My se ale s tímto stavem nehodláme smířit. Ostrá slova, oheň, palné zbraně i výbušniny. To vše je součástí našeho boje. Revolučního boje proti násilí, které stát páchá aby zachoval kapitalistickou mizérii. Zatím byl použitý jenom oheň zažehnutý pod autem. Však ale není všem dnům konec.

buňka Ohnivý pozdrav – Síť revolučních buněk (SRB)

 


přes kontaktní formulář

 

Posted in A-info, Anarchist black cross, Komuniké.

Tagged with , , , , .