Skip to content


Vyvlastnění supermarketu (Thessaloniki, Řecko)

Pro překonání strachu. VEZMĚME NAŠE ŽIVOTY DO NAŠICH RUKOU

V posledních letech jsme viděli jak je každý den stále více ovládaný extrémní chudobou a vykořisťováním. Skrze naši neschopnost vyhovět našim potřebám, je zjevný závěr: že naše životy nejsou určeny námi, ale jinými, na základě tržních podmínek a zisku pro šéfy místní i zahraniční. V posledních letech, jme viděli, že systém rozpoutal totální útok aby chránil své zájmy. Policie se stala vojenskou okupací měst. Strach a teror, hlavní mediální propaganda. Pod režimem stálé hrozby nás šéfové vyzvali ke kompromisu a netečnosti nebo prefabrikovaným rozhodnutím nebo více zákeřným metodám, které dávají iluzi volby, jako např. veřejné hlasování.

Mimo dilema moci, pro překonání netečnosti a strachu.

Pro nedelegování řešení našich problémů těm, kdo je vytvořili.

Utlačovaní musí vzít své životy do svých rukou.

Na konfrontaci s dilematem: Memorandum věřitelů nebo memorandm SYRIZA, odpovídáme samoorganizací a rupturou, od zahraničních i místních šéfů a jejich armád.

Proti legálnosti vykořisťovatelů, kteří nás drží jako otroky, pro reakci pomocí přímé akce utlačovaných a kolektivní samoorganizaci života a boje.

Pro odmítnutí poslušnosti vůči diktátu šéfů.

Pro odmítnutí plateb (lístky, účty, bankovní dluhy, daně).

Vytvoření kolektivních struktur, které pokryjí naše potřeby (squaty, kolektivní kuchyně).

Solidaritu mezi utlačovanými vytvářejícími komunity.

Dostaňme zpět od šéfů všechno, co jsme produkovali potem a krví.

Vyvlastnění nahromaděného bohatství.

Posílení našich komunit k organizaci sebeobrany a útoku na naše utiskovatele.

V sobotu 11.7.2015 kamarádi přešli k vyvlastnění supermaketu “VENUS” v oblasti March, na východní straně Thessaloniki. Produkty byly vyvlastněné, zvláště ty základní potřeby (olej, těsto, luštěniny, atd.) a sdílené venku na přiléhajícím pouličním trhu s kladnou odpovědí lidí, kteří si brali produkty a vítali tento přesun.

http://actforfree.nostate.net/?p=20518

 

Posted in A-info, Komuniké.

Tagged with , .