Skip to content


Komuniké: Byla zahájena druhá vlna útoků na Řízkárnu

SRB_Síť_revolučních_buněkSíť revolučních buněk (SRB) tento rok čtyřikrát sabotovala auta restaurace Řízkárna v Praze. Vznikl prosor pro reakce zloděje Vladimíra Krulce. Mohl reagovat různě. Například si mohl spočítat, že platit lidem za práci ho bude stát méně, než pokrýt ztráty po sabotážích. Tyto jednoduché počty ale nezvládl. Místo toho se zachoval jako hňup, co na uštědřené bodance reaguje dloubáním do hnízd plných dalších žihadel.

Využil různé nástroje proti SRB a dalším subjektům anarchistického hnutí. Pokusil se nás zesměšnit, démonizovat a zastrašit. Jeho provokace ale spouští přesně to, co by rozumně uvažující člověk očekával. Další odpor proti jeho restauraci. Zloděj a šikanátor, co se v médiích stylizuje do pozice ublíženého neviňátka, takovým jednáním dodává ohromnou dávku energie těm, co nechtějí nechat jeho zločiny proti pracujícím bez odezvy. Tatáž energie dala do pohybu druhou vlnu odporu proti Řízkáně.

Tato vlna začala malou sabotáží pomocí kyseliny máselné. Dne 28. 12. 2015 byla jedna dávka kyseliny vylita přímo v restauraci a druhá mířila do zdejší kuchyně. Není pochyb o tom, že nesnesitelný pach této kapaliny způsobil Řízkárně provozní problémy a nemalé finanční ztráty.

Krulec to snášel s nelibostí. Dokonce se pokusil pronásledovat pachatele této přímé akce. Zřejmě si neuvědomil, že někteří anarchisté jsou ozbrojeni aby odráželi útoky takových hajzlů jako je on. Tentokrát měl více štěstí než rozumu. Zastavil se dříve, než zbraň byla použita. Příště ale tolik štěstí mít nemusí.

Stále je dost energie k dalším útokům proti kapitalistickým šmejdům jako je Vladimír Krulec. Akce, která zahájila druhou vlnu odporu proti Řízkárně, je zároveň výzvou k boji pro ostatní buňky. Připojte se ke společnému úsilí. Existuje stejný nepřítel a mnoho možností odporu proti němu. Žhářské sabotáže, blokování provozu, kackerské útoky na web nebo fyzická konfrontace Krulce. Každý ať přispěje tím, co zvládá nejlépe.

Když žije společný boj, žije i potenciál vítězství.

buňka 492 / Síť revolučních buněk (SRB)

https://revolucnibunky.noblogs.org/post/2015/12/29/komunike-zahajena-druha-vlna-utoku-na-rizkarnu/

 

Posted in A-info, Komuniké.

Tagged with , , , .