Skip to content


Zahoďte všechny protézy a odvažte se do propasti světa bez omezení

blackroseŽivot dezertoval v bezduchý labyrint každodenních maličkostí. Tak zdánlivě všeobecných, tak očividně prchavých, že se nejeví tak bídným. Pokus nalézt ho zpět pomocí otroků demokracie zůstává právě jen tím. Zjevné volby ve výlohách kapitálu se zredukovali na jedinou: můžete obývat močál spolu s žábami, libovat si v globální bažině participace a pomáhat rozšiřovat bláto do té doby, než vaše sny zešediví. Nebo můžete vyrazit. Dejte se na útěk s tuláky ducha, nechejte žár svobody zažehnout své vášně, roznítit svého ducha, osvětlit svou mysl. Zahoďte všechny protézy a odvažte se do propasti světa bez omezení.

Zde přestává být povstání abstraktní volbu, stává se nezbytnou potřebou.

Jakmile jsou odhozeny role a identity a opuštěny hranice trpělivosti a naděje, ponížení ustoupí hněvu. Nikdy více pouze outsideři v tomto světě podvodů a kouzelnických triků, stáváme jeho zapřisáhlými nepřáteli. Pálíme všechny mapy. Svoboda se stává naším jediným kompasem a není již cesty zpět.

Boj se stává realitou, a tato realita není stejná pro všechny. Je určena hmatatelnými strukturami, různými formami, které na sebe nepřítel bere, aby využil a vytěžil zisk a podrobení. Domnělá svoboda zakoušená v “komfortních zónách” kapitálu ostře kontrastuje s periferními oblastmi ve staromódní materiální chudobě.

Není žádný bojovný plán, rebelové a bojovníci za svobodu dělají svá vlastní rozhodnutí, když řeší problémy, jak postupně přicházejí.

Ohromné bohatství anarchistických myšlenek a akce minulé i současné patří nám všem, abychom z nich čerpali, samozřejmě kriticky.

Hlídací psi státu nepřihlížejí pasivně. Zatčením, předvoláním, mučením a vězněním, zkouší rozbít nejen fyzického jedince, ale revoluční aktivitu celkově. Například tím, že se snaží jedince udržet od jeho aktivity tak dlouho, jak je to jen možné. Obrana vlastní svobody všemi prostředky, se soudržností a správností, pro niž se musí každý revolucionář rozhodnout, tudíž není volbou, ale nezbytností potřeby směřující k vlastnímu projektu, ve spojení s dalšími kamarády a vykořisťovanými a utlačovanými, kteří by v tomto projektu mohli (nebo možná nemuseli) najít svou vlastní svobodu.

A když nepřítel uspěje při zajímaní rukojmí, když je vyobrazuje jako teroristy a nepřátele lidí, jsou všude kolem kamarádi, pro které je solidarita základní neoddělitelná součást celkového boje.

J. W.

 

http://actforfree.nostate.net/?p=21998

 

Posted in A-info.

Tagged with .