Skip to content


My známe Italy, kteří financují chilský terorismus! (Itálie, Chile)

15. února 2011 jsme se v jistých chilských internetových novinách dočetli, že “Statní prokurátor v případu Caso Bombas zvažuje zatčení dvou evropanů, kteří údajně financovali chilské anarchisty obviněné v tomto případu. V pondělí 14. února proběhlo slyšení zabývající se vazebními podmínkami Omara Hermosilla Marina a Vinicia Aguiera Mery (dva ze 14 obžalovaných v tomto případu). V rámci tohoto slyšení prohlásil státní prokurátor Rojas, že jeden Ital a Francouz jsou údajně zodpovědní za finanční podporu chilské anarchistické skupiny, která čelí obvinění ze spáchání nejméně 23 z celkových 108 bombových útoků, jež od roku 2005 proběhly v Santiago od Chile. Soudní moc tvrdí, že zmíněný Ital uložil 900 eur na bankovní účet Omara Hermosilla Marina, který je obviněn z nezákonného sdružování za účelem terorismu. Podle tvrzení Interpolu, kromě toho zmínění dva evropané navíc několikrát cestovali do Argentiny, aby tam podpořili skupiny bojující proti státu.

Jak dobře víme, 14. srpna 2010 zatkla chilská policie 14 našich soudruhů a obvinila je z nezákonného sdružování za účelem terorismu. Následkem toho došlo k nechvalně známému případu ‘Caso Bombas’, ze kterého se stala mediální show. Vykonstruované obvinění mluví o fiktivní hierarchické organizaci, jejíž členové měli proměnné role. Této organizaci údajně veleli dva původní vůdcové gangů ozbrojeného boje (Mapu Lautaro) z 80. a 90. let a takzvaná ‘operační skupina’, kterou tvořili soudruzi žijící ve squatech a spravujících knihovnu Sacca a Vanzettiho. Tato místa jsou údajnými skrýšemi zmíněné fiktivní organizace a jako takové měli čerpat finanční podporu od obviněných. V současnosti se soudní moc pokouší dosáhnout dalšího slyšení, které by opět ‘formalizovalo’ žaloby proti našim uneseným soudruhům. Státní únosci drží 9 z nich ve vězení, 5 na kauci, 1 se schovává a další kolaboruje se státním prokurátorem (muž zvaný ‘El Grillo’).

Je třeba vzít v úvahu, že již v roce 2007 se tehdejší chilský předseda vlády Bachelet sešel s původním italským ministrem vnitra Giuseppem Pisanu a že v roce 2009 působil Antonio Marini (v Mariniho procesu) jako placený poradce chilské policie a různých dalších vyšetřovatelů.

V žádném případě nás nepřekvapuje, že se takovéto sprosté divadelní procesy, kterým předsedají soudci toužící po slávě, odehrávají i v Chile. Jinými slovy, vládnoucí moc si tímto okázalým způsobem brousí zuby ve světovém měřítku. V Chile tak útočí na mezinárodní solidaritu, která má mnoho podob. Přestože jsme zatím neobrželi žádnou záruku, tak jedním z důsledků těchto perzekucí naší cesty do Jižní Ameriky je vytvořit precedent pro kriminalizaci solidárních snah a vrazit klín mezi země projevující mezinárodní solidaritu. Tyto solidární vztahy jsou životně důležité pro ty, kteří se domnívají, že je nutné vytvořit všeobecný konflikt.

Věříme, že za těmito špinavými praktikami chilské soudní moci je očividná snaha narušit práci kontra-informačních iniciativ, benefičních akcí a výroby obrazového i knižního materiálu.

Není snad zřejmé, že se jedná o snahu umlčet svědectví o masakrech, kterých se dopouští chilský stát a mezinárodní korporace na neústupném a bojovném národu Mapučů?

Není snad nad slunce jasné, že se jedná o snahu zastrašit všechny ty, kteří poznali sílu a důstojnost některých chilských revolučních vězňů a na vlastní oči viděli nedůstojné podmínky jedné z mnoha věznic na světě? Není snad jasné, že chtějí nahnat strach lidem, kteří se v Argentině účastní lidových diskuzí na téma ‘sociálních bojů a represe proti italskému anarchistickému hnutí’? Není asi náhoda, že ‘cizincům’ je v demokratické Chile pod trestem okamžité deportace zakázáno podílet se na jakékoli politické iniciativě.

Anarchisté však vždy tíhli k internacionalismu a již od svého počátku vždy podporovali a posilovali i ty nejzoufalejší boje a soudruhy na celém světě. V souvislosti s příchodem 21. století, které je poznamenáno sociálními nepokoji a masovými vzpourami je oprávněné tvrdit, že anarchistické anti-autoritářské myšlenky a sebeorganizace jsou neustále hrozbou pro Stát a Kapitál.

My známe Italy, kteří financují chilský terorismus. Jsou to Gruppo Angelini, Gruppo Matte, Enel/Endesa, Ansaldo, Intesa-San Paolo, Ansa Cile, B ticino (nadnárodní korporace, pozn. překl.)

 

SVOBODU VŠEM SOUDRUHŮM

SOLIDARITU MAPUČSKÉMU LIDU V BOJI

Simone a Nora
Řím, únor 2011

http://325.nostate.net/?p=1992

Posted in A-info, Anarchist black cross, Komuniké.

Tagged with , , .