Skip to content


Další represe v Itálii

Po raziích a zatýkání, které proběhly minulý měsíc v Bologni a po uzavření místního anarchistického prostoru zvaného Fuoriluogo, došlo 4.5 k dalším domovním prohlídkám, tentokrát ve Florencii. Policie provedla více než 70 razií ve squatech a dalších domech a zahájila vyšetřování 22 lidí. 5 je v domácím vězení a dalších 17 se musí denně hlásit na policejní stanici. Obvinění zní “organizovaný zločin s nabádáním ke spáchání trestného činu” a vztahuje se k sérii akcí a iniciativ, provedených anarchisty a studentským hnutím ve Florencii.

To je vše, co v tento okamžik víme.

Je to starý známý příběh: všude tam, kde existuje reálná a široká opozice proti státním zákonům, stát odpoví represí, obušky a trestním zákoníkem. To, co se stalo před měsícem v Bologni a teď ve Florencii ukazuje, jak se italský stát snaží šmahem smést všechny osoby a místa, které vždy vyjadřovaly svůj nesouhlas s demokratickým řádem, obzvláště tehdy, kdy ve jménu práva stát bombarduje jiné země a zavírá ty, kdo uprchli z těchto válek.

Jak v Bologni, tak ve Florencii jsou soudruzi obviněni z toho, že jsou organizovanými zločinci, kvůli svým iniciativám, demonstracím a všemu tomu času, kdy byli ve městech vidět. Toto jsou důvody, které ženou mocné, odmítající přijmout fakt, že v Bologni a ve Florencii rezignace a mlčení dosud nezvítězily.
Jestli jsme označováni za zločince, protože oponujeme systému, který z nás dělá otroky a podřizuje nás logice legální/nelegální, pak tedy budeme navždy “zločinci”. V Itálii i v jiných zemích.

Solidaritu a spoluúčast se soudruhy postiženými represí v Bologni a ve Florencii!

Rozlobenější anarchisté.

http://actforfreedomnow.wordpress.com/2011/05/09/florence-4th-may-2011-italy/

Posted in A-info, Anarchist black cross.

Tagged with , , .