Skip to content


Solidární akce s anarchistickými vězni (Polsko)

27. dubna 2011

V noci 27.4  jsme provedli malý symbolický akt solidarity za použití barev. Zaútočili jsme na banku stojící asi 100 metrů od policejní stanice. Touto akcí chceme ukázat solidaritu a respekt všem vězněným anarchistům, obzvláště v Řecku a v Chile. Těm kteří nesou tvrdé důsledky svých politických rozhodnutí s hrdostí a se ctí a kteří se nezohnou pod vězeňskou represí. Těm, ktěří nejspíše trpí kvůli bolestnému napětí mezi svým rodiným životem a cestou rebelie, kterou se rozhodli jít.

Také chceme tímto způsobem oslavit 1. máj. Namísto bezmocného demonstrování vlastní slabosti pochodováním v malých skupinkách aktivistů polskými ulicemi.

Odmítáme realitu života v této zemi, kde nás ponurá tradice patriotismu a katolictví učí vidět nepřítele v ostatních národech a ne v kapitalistických elitách, které ovládjí náš každodenní život. Kašleme na katastrofu ve Smolensku a hysterii davů, které ztratili své pány.

Nezaměstnanost nebo práce – co z toho nám otravuje životy více? Nebo ještě hůře – cítíš se šťastný/á když můžeš zaplatit nájem, účty a jídlo. Emigrace za prací tisíců mladých lidí kteří se protloukají jak umí, aby přežili, nedostatek pěnez ve veřejném sektoru a přitom polská vláda současně převádí peníze do armády, která okupuje arabské země (Irák a Afghánistán) – tohle je skutečná posraná katastrofa a mizérie tohoto systému – té prázdné barevné bubliny. Existenční prázdnota, chybějící generační identita a chybějící smysl života, to vše se zahání pomocí alkoholu, drog, televizních celebrit a bezobsažné zábavy.

Jsme proti blahořečení papeže Wojtyly (zvaného Jan Pavel II), které se má uskutečnit 1. května. Jde o pokus ukrást toto významné datum. Wojtyla, ten chlápek se zlatými prsteny, pomáhal zničit revoluční hnutí za osvobození theologie a jednal tak společně s latinskoamerickými režimy. Mlčel k pedofílii v církvi, blokoval reformy katolické církve a byl jedna ruka s nepřáteli pracující třídy, jako byl Reagan a Thatcherová.

Přejeme hodně odvahy soudruhům, kterým fízlové ve vlastních hlavách brání v tom, aby přistoupili k radikálním činům, i když to znamená vážné riziko.

Posíláme pozdravy soudruhům ze Silesie, kteří jako první v Polsku provedli malou solidární akci s vězni z Konspirace ohnivých buněk.

SOLIDARITU S KONSPIRACÍ OHNIVÝCH BUŇEK, REVOLUČNÍM BOJEM A DALŠÍMI GUERILAMI!

SOLIDARITU S PROTESTY NÁJEMNÍKŮ V POLSKU!

AŤ SHOŘÍ VĚZENÍ!

Solidární skupina prvního máje.

http://325.nostate.net/?p=2310

Posted in A-info, Komuniké.

Tagged with , , , , , .