Skip to content


Bachařská auta shořela v Belgii

Brusel – Během noci z pátku na sobotu zapálily neznámé osoby 5 aut patřících bachařům z věznice Ittre přímo na parkovišti před vězením. Všech 5 aut bylo kompletně zničeno.

Odpoledne vstoupili bachaři do stávky na protest proti tomuto násilnému aktu pomsty a prohlásili, že jejich pracovní klima je den ode dne horší.

Mluvčí Ministerstva spravedlnosti a mluvčí bachařských odborů v rozhovoru prohlásili, že bachaři jsou stále více trápeni vězni, bývalými vězni a rodinami a přáteli vězňů. Prý se často stává, že je bachař poznán, když je mimo službu a je napaden, nebo dokonce zmlácen. Často je jim i vyhrožováno a pak se před svými domy stávají obětí odvety atd. Odbory tvrdí, že “molotov vržený na dům bachaře už není žádná výjimka”. Ministerstvo si stěžuje na nárůst zastrašování a výhružek na adresu bachařů a další personál věznic a uvádí příklad, kdy “bachaři, doktoři, ředitelé a sociální asistenti pracující v izolačním modulu věznice Bruges, jsou při odchodu z věznice urážení, šikanováni a systematicky fotografováni”.

28/05/2011

Video na http://www.rtl.be/info/votreregion/brabantwallon/798707/cinq-voitures-incendiees-a-la-prison-d-ittre

http://actforfreedomnow.wordpress.com/2011/05/31/ittre-five-cars-of-guards-burned-down-in-front-of-prison/

Posted in A-info.

Tagged with , , , , .