Skip to content


Stávka v Ostravě pokračuje

3.6.2011 První drobnou shodou skončilo odpolední jednání ostravských stávkujících odborářů s vedením Dopravního podniku. Stávkující řidiči požadují znatelnější zvýšení platu. Manažeři slíbili, že přes víkend zpracují návrh vnitřních úspor, které by se přelily do mezd. Odbory také navrhnou možný kompromis. Stávka ale bude pokračovat o víkendu i v pondělí.

Žel jako v každé stávce, existuje hodně stávkokazů, kteří se postavili na stranu vedení a snaží se udržet podnik v chodu. Ubírají tak stávce na efektu, protože se nepodařilo hromadnou dopravu ochromit úplně a vyjednávající pozice pro stávkující je tak daleko těžší. Alespoň že stávkující odsuzují jejich jednání a dávají jim to patřičně znát.

Klasický výrok prasat z vedení konkrétně ředitele Kadlučky, že Dopravní podnik každým dnem stávky přichází zhruba o 700 tisíc korun “A stávkující zaměstnanci asi o tisíc korun. Za tři dny to dělá námi nabízené jedno a půl procento platu” jen dokazuje, že pokud vedení znatelně nepocítí odplatu za své jednání, nehodlá se problémy pracujících ani zabývat.

http://ostrava.idnes.cz/stavka-v-ostrave-nekonci-vedeni-podniku-bude-o-vikendu-hledat-uspory-1jj-/ostrava-zpravy.aspx?c=A110603_162924_ostrava-zpravy_jog

Posted in Info.

Tagged with , , , .