Skip to content


Stručné zprávy o bojích v Rusku a na Ukrajině

Drazí soudruzi. Od uveřejnění naší poslední zprávy v angličtině proběhlo několik dalších případů společenských bojů, které mají na svědomí anarchisté i “obyčejní lidé”.

29.08.2011 v Petrohradě skupina R.A.T.S. (red and anarchist terror section) zapálila parní válec a buldozer pracující na výstavbě obchodního centra Gazpromu – nejstrašnějšího ruského státně-kapitalistického monstra, kšeftujícího s ropou a plynem.

Ve stejný den byla vržena podomácku vyrobená bomba na policejní stanici na předměstí Moskvy Východní Degugino. Při explozi byla zničena dvě policejní auta a zeď a okna budovy. Byl to už druhý anonymní útok na moskevskou policii koncem srpna (první proběhl o dva dny dříve). K útokům se nikdo nepřihlásil.

31.08.2011 v Petohradě opět útočí R.A.T.S. Bylo zapáleno policejní auto a rozesláno komuniké: “Každý ví, co znamená nenávist k policii, naše společnost je dnes rozdělena na dvě nerovné skupiny, na ty, kteří vládnou a na ty, kteří se musí podřídit ze strachu z represí (…) naše akce je dárek k inauguraci Poltavchenkovi, novému policejnímu řediteli v Petrohradě.

03.09.2011 nedaleko města Samara na řece Volze v noci zaútočila z lodi neznámá pirátská skupina molotovovými koktejly na drahé jachty.

09.09.2011 – v Moskevském regionu došlo k útoku molotovy na správní budovu vesnice Povarovo. K útoku se nikdo nepřihlásil.

12.09.2011 – v oblasti Altai došlo ke žhářskému útoku na úřad soudního vykonavatele. Následkem jsou vážné škody na budově i dokumentech uvnitř.

13.09.2011 – v Ulianovsku se odehrál anonymní žhářský útok na kancelář poslance Ruslana Seukova, člena vládnoucí strany Sjednocené Rusko.

19.09.2011 – Melitopol, Ukrajina – žhářský útok na kancelář prokurátora.

Ať se boj šíří a prohlubuje! Vivat Anarchia!

https://actforfreedomnow.wordpress.com/2011/09/23/brief-news-of-guerilla-in-russia-and-ukraine/

 

Posted in A-info, Info.

Tagged with , , , , , , .