Skip to content


Solidární hladovka řeckých politických vězňů

V posledních dvou letech se počty politických vězňů v řeckých věznicích prudce zvýšily. Desítky aktivistů všech možných politických proudů byly zatčeny a obviněny buďto kvůli zapojení se do revolučních organizací, které byly aktivní v předešlém období, nebo kvůli jejich obecně protisystémové činnosti.

Mezi nimi je i Stella Antoniou, zatčená 4. prosince 2010.  Tato anarchistická soudružka měla už dříve vážné zdravotní problémy, ty se ale po ročním pobytu ve vězení ještě zhoršily. 4. ledna 2012 bude podávat žádost o propuštění z vězení, aby mohla získat patřičnou lékařskou péči,dříve než se její stav zhorší nenapravitelně.

Jako malý projev solidarity jsme 30. prosince 2011 přestali konzumovat svou vězeňskou stravu a tato hladovka potrvá až do data podání žádosti – 4. ledna 2012.

Georgiadis Polykarpos, Giannis Dimitrakis, Giorgos Karagiannidis, Konstantina Karakatsani, Kostas Katsenos, Christos Kolentinis, Dimitris Koufontinas, Alexandros Mitroussias, Kostas Sakkas, Rami Syrianos, Dimitris Fessas

Hladovku drží i Stella Antoniou

http://actforfree.nostate.net/?p=7284

 

Posted in A-info.

Tagged with , , , .