Skip to content


Komuniké ke žhářskému útoku na policejní auto v Ústí nad Labem (ČR)

V solidaritě s anarchistickými vězni celého světa byl ráno v sobotu 30. 8. 2014 proveden žhářský útok na policejní auto, které stálo před stanicí v ulici Truhlářova v Ústí nad Labem. Akce se stala střípkem do mozaiky solidárních aktivit v rámci Mezinárodního týdne anarchistických vězňů. Ten byl vyhlášen na 23. až 30. 8. 2014.

Francesco Puglisi, André Mazurek, Yiannis Dimitrakis, Igor Olegovich Kharchenko, Rebecca Rubin, Bill Dunne, Nikos Maziotis a mnoho jiných známých i neznámých. Všichni byli uvězněni za své anarchistické postoje a činy. Žhářský útok proti policejní technice je solidárním vzkazem zaslaným jim všem. Sdělení této přímé akce je prosté. V probíhající třídní válce státy zavírají do vězení osoby, co jim aktivně vzdorují. Vhodným projevem solidarity s vězněnými je proto pokračování v odporu. V odporu proti stejným cílům a stejnými prostředky, které často přátelé volili před vsazením do cel.

Je nezpochybnitelné, že smyslem vězení není jen izolace a podrobení zadržených. V širším smyslu je jejich úkolem působit i na ty co přežívají mimo vězeňské cely. Mají zastrašit každého vzdorujícího člověka a zlomit jeho vůli k protistátnímu boji. Anarchistické skupiny na celém světě ukazují, že dosáhnout takového cíle je prakticky nemožné. Zatímco státy vězní mnoho anarchistů a anarchistek, jiní i navzdory rizikům pokračují v povstalecké praxi. Žhářský útok v Ústí nad Labem mocným opět připoměl, že dusit naše přatelé mezi vězeňskými zdmi, neznamená udusit anarchistickou vůli k odporu. Naopak, každý projev státní represe proti anarchistickému hnutí zároveň oživuje další rebelské vášně. Projevují se v nejrůznějších přímých akcích a ty budou pokračovat dokud soudružky a soudruzi neopustí věznice.

buňka Proletářská solidarita / Síť revolučních buněk – 30. 8. 2014

 

přes kontaktní formulář

Posted in A-info, Komuniké.

Tagged with , , , , .