Skip to content


Prohlášení člena Revolučního boje Nikose Maziotise k seznamu “teroristů” Ministerstva zahraničí USA

V roce 2009, anarchistická měststká gerila Revoluční boj (EPANASTATIKOS AGONAS) byla USA označena jako “zahraniční teroristická organizace”, jako následek útoku pomocí RPG na Velvyslanectví USA v Aténách v lednu 2007.
 
21. dubna 2015, ministerstvo zahraničních věcí označilo za “teroristu” jednoho ze členů Revolučního boje, anarchistického vězně Nikose Maziotise. Další den, jako odpověď vydal kamarád následné prohlášení:

“Kdokoli není s námi, je proti nám”
– z řeči prezidenta USA George W. Bush po 11.září 2001

“My nejsme s vámi, my jsme proti vám”
– z prohlášení Nikose Maziotise u zvláštního soudu ve vězení Koridallos 11.června 2012, týkající se útoku Revolučního boje na velvyslanectví USA

Ministerstvo zahraničních věcí mi nepochybně udělilo velké vyznamenání, když mě zařadilo na seznam mezinárodních “teroristů”. Je to podruhé, co mě pozemští zabijáci ctí jako člena Revolučního boje, od té doby, co na mě vypsali jeden-milion-dolarovou prémii současně s dalšími členy organizace po útoku Revolučního boje na velvyslanectví USA v Aténách v lednu 2007.

Zřejmě je tento krok známkou tlaku na řeckou vládu v odpovědi na nedávné schvalování návrhu zákona ministerstva spravedlnosti, které zahrnuje opatření, díky kterým vězni s invaliditou přes 80% jako např. Savvas Xiros, smějí být umístěni do domácího vězení s elektronickým monitorováním po zbytek jejich trestu, což americký velvyslanec v Řecku popsal jako nepřátelský akt.

Tento krok je znamení nedostatku důvěry směrem k řecké vládě, a posílá silnou zprávu; že americká vláda – která neuznává žádný soudní precedens v dalším státu v případě útoku na americké cíly- může zatknout a žalovat každého ozbrojeného bojovníka a revolucionáře, který napadl americké cíle kdekoli na světě, dokonce ikdyž má proces a je uvězněn v zemi, kde tento útok byl spáchán. Ale ministerstvo zahraničí se nemá čeho bát. Vláda vedená Syrizou, navzdory úchylkám, se bude prezentovat v souladu s jednotnou frontou ve válce proti “terorismus”, tak jak jsou ve shodě se s jejich splácením dluhových závazků věřitelům nadnárodní elity. Kromě toho uváděli, že “jsou dvojnásobně citliví k problému terorismu, protože mnoho útoků bylo proveden ve jménu levice.”

Bez ohledu na to, kolik let musím strávit ve vězení, bez ohledu na cenu, kterou platím, vždy budu naplněn radostí, když si vzpomenu, jak jsme je my jako Revoluční boj ponížili to ráno v lednu 2007, když jsme udeřili na průčelí velvyslanectví USA s protitankovým RPG, a vždy si budu pamatovat se zadostiučiněním slova ministryně zahraničí USA Condoleezzi Riceové, když vzbudila George W. Bushe, říkajíc: “Pane presidente, útočí na nás v Aténách.”

Nikos Maziotis, člen Revolučního boje
Domokos vězení

http://325.nostate.net/?p=16007

 

Posted in A-info.