Skip to content


O nedávné represi v Kodani (Dánsko)

bumzen
Ráno v 5:30 ve čtvrtek 13. srpna byl napaden anti-autoritářský kolektiv Bumzen gangem maskovaných fízlů z proti-kriminální jednotky. Následovala je armáda obrněných fízlů, kteří spoutali každého člověka, který byl v budově. Záminkou bylo, že hledají účastníky riotů z demonstrace Reclaim the Streets z předchozího víkendu. Nicméně, je jasné, že to byla politicky motivovaná operace proti infrastruktuře radikálního hnutí.

Třebaže asi 25 lidi bylo přítomno během nájezdu, žádný neměl povoleno dohlížet na policii, zatímco prohledávali jejich místnosti a majetek. Policie vybrala jedince, kteří měli svou oficiální adresu v Bumzen, zabásli je a obvinili dle odstavce 134A, účast na výtržnosti.

Tři další lokality byly napadeny stejné ráno. Dva 17-cti letí byli zatčeni a zadrženi a obviněni z rozbití okna v bance v Østerbro, navzdory jejich statusu jako nezletilí a tomu, že vandalství je zcela malicherné obvinění.

V sobotu 15. srpna se konala demonstrace z Blågårds Plads k Bumzen, byle zde i lidová kuchyně. Všechny vybrané peníze budou darované věznům.

Proti represi a policejní brutalitě
Solidaritu s vězni

http://325.nostate.net/?p=16980

 

Posted in Anarchist black cross, Info.

Tagged with , .